• -5%

Energybody WHEY PROTEIN 600 g

85,00 zł
80,75 złZaoszczędź 5%
Brutto
smak
Ilość:
Obecnie brak na stanie


account_circleWyślij do znajomego
Energybody WHEY PROTEIN 600 g

Energybody WHEY PROTEIN 600 g

 

tag_faces 3 punktów w Programie Lojalnościowym
 

Dostępne formy płatności

 

Dostępne opcje dostawy / punkty odbioru

 

Zasady wymiany i zwrotu

WHEY PROTEIN  2250 g 

Koncentrat białkowy (70%) na bazie białka serwatki do przygotowania shake'a. Zawiera substancje słodzące (Stevia)

Wysokiej jakości koncentrat białka serwatkowego 70% (WPC) z substancjami słodzącymi. Wysoka wartość odżywcza wynika z dużego udziału aminokwasów egzogennych (EAA), a w szczególności aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach alifatycznych bocznych (BCAA).
Udział aminokwasów egzogennych warunkuje oczekiwane procesy wzrostowe.

Formuła rozpuszczalna w wodzie pozwala na mieszanie białka serwatkowego również w wodzie, bez utraty smaku !

Białka stanowią około 20% masy ciała człowieka i są najważniejszym składnikiem budowy organizmów żywych. To związki wielkocząsteczkowe o skomplikowanej budowie, które zbudowane są z aminokwasów. Białka zwierzęce tworzy 20 aminokwasów, które dzielimy na: egzogenne (niezbędne), których organizm nie potrafi samodzielnie wytworzyć, endogenne (nie niezbędne), które syntetyzowane są przez organizm, oraz warunkowo niezbędne, które wytwarzane są w organizmie, ale konieczna jest do tego obecność i odpowiednia ilość aminokwasów egzogennych.

 

IDEALNY PROFIL AMINOKWASOWY Według zaleceń zdrowy człowiek o normalnej masie ciała powinien dostarczać od 10 do 15% wartości energetycznej diety właśnie z białek. Innym wyznacznikiem są wartości od 0,8 do 1 grama białka na kilogram masy ciała. Oznacza to, że osoba z zapotrzebowaniem energetycznym 2000 kcal potrzebuje w ciągu doby dostarczyć od 50 do 75 gramów białka.

Są jednak grupy społeczne, u których podwyższenie podaży białka w diecie może okazać się konieczne. Intensywnie trenujący odniosą spore korzyści z większej podaży białka (nawet 1,5 – 2 gramy na kilogram masy ciała), gdyż rozrastające się mięśnie potrzebują składników budulcowych. Większe zapotrzebowanie na białko występuje zawsze wtedy, gdy mamy do czynienia z budowaniem tkanek, zwiększona ilość tego składnika pokarmowego będzie więc także niezbędna w trakcie ciąży i w okresie karmienia.

Okresowo podniesiona podaż białka jest także dozwolona w przypadku diet redukcyjnych, w których pełni ono funkcję „przyspieszacza” metabolizmu oraz powoduje dłuższe uczucie sytości po posiłku, co znacząco pomaga wytrwać na diecie. Pokarmy bogatobiałkowe sycą na dłużej oraz wykazują wysoki efekt termiczny pożywienia. Oznacza to, że organizm musi zużyć więcej energii na samo strawienie posiłku wysokobiałkowego niż w przypadku posiłku bogatego w tłuszcze, lub składającego się w przeważającej ilości z węglowodanów. Powyższe właściwości białka czynią z niego składnik pokarmowy bardzo przydatny w procesie odchudzania – przyspiesza bowiem przemianę materii oraz sprawia, że dłużej czujemy się najedzeni.

Słodzony bezkaloryczną, bogatą w minerały i witaminy STEWIĄ !


STEVIA – to roślina o bardzo wysokiej zawartości związków słodzących i z tego względu używana do słodzenia napojów i potraw. Łatwo przyswajalna przez organizm, charakteryzuje się bardzo niską kalorycznością i wskaźnikiem glikemicznym w porównaniu do tradycyjnego cukru. Ważnym efektem spożywania stewii jest jej zdolność do obniżania ciśnienia krwi. Stewia posiada również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Związki słodzące zawarte w stewii nie wykazały większego wpływu na układ sercowo-naczyniowy w doświadczeniach na ludziach. Stewia jest szeroko stosowana w krajach Dalekiego Wschodu (w Japonii od ok. 40 lat). Stewia znalazła szerokie zastosowanie żywieniu ludzi chorych, a zwłaszcza: w żywieniu chorych na cukrzycę; w leczeniu dietetycznym osób pragnących zredukować nadmiary masy ciała; w dietoterapii chorych z podwyższonym ciśnieniem krwi; w profilaktyce próchnicy; w żywieniu chorych na fenyloketonurię.


Składniki: koncentrat białka serwatkowego (86%) (z emulgatorem (lecytyna słonecznikowa)), serwatka wzbogacona w białko w proszku (9%), regulator kwasowości (kwas cytrynowy), aromat, barwniki (chlorofilina miedzi, beta-karoten), proszek z jabłek (0,1%) (maltodekstryna, koncentrat soku jabłkowego i przecier jabłkowy (50%), regulator kwasowości (kwas cytrynowy)), proszek z kiwi (0,1%) (maltodekstryna, suszony kiwi (40%), regulator kwasowości (cytrynowy kwas)), substancje słodzące (sukraloza, glikozydy stewiolowe). Może zawierać śladowe ilości jaj, glutenu, soi i łubinu.

Stosowanie: Jedną porcję (2 miarki) 30 g proszku wymieszać z 200 ml wody w shakerze przez 20 sekund. Weź 1 porcję dziennie przed lub po treningu.

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Ten produkt nie powinien być stosowany jako substytut zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz zdrowego stylu życia.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Energybody WHEY PROTEIN 600 g

Napisz swoją opinię