Monohydrat Kreatyny – Creapure

Monohydrat Kreatyny – Creapure

Monohydrat jest najczystszą postacią kreatyny. Jest to klasyczna forma, która pojawiła się jako pierwsza ponad 30 lat temu.

Kreatyna to najsilniejszy suplement o działaniu anabolicznym, w 100% bezpiecznym dla zdrowego człowieka. Nie ma najmniejszego związku z dopingiem, jej działanie poparte jest licznymi badaniami.

Niemal każdy profesjonalny sportowiec docenia i korzysta z tego suplementu ze względu na poprawę osiągnięć jakie dzięki niemu obserwujemy.  Jest
przeznaczony zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Jak działa?

Kreatyna ma wpływ na resyntezę cząsteczek ATP w mięśniach, są one jedynym źródłem energii przy krótkim intensywnym wysiłku. To Fosfokreatyna odbudowuje zasoby ATP, dzięki czemu energia jest szybciej odbudowywana, a nasz trening może być dłuższy i cięższy.

Kreatyna występuje naturalnie w organizmie człowieka, ale podczas intensywnych treningów jej ilość jest niewystarczająca, więc warto zacząć suplementację, aby zwiększyć swoje osiągi.

Jest kilka metod przyjmowania kreatyny, między innymi cykle kreatynowe z fazą nasycenia, ale osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem metody podtrzymywania, czyli stosujemy 5g kreatyny dziennie, bez konieczności robienia przerwy w przyjmowaniu. Oczywiście zalecane jest spożywanie dużej ilości płynów, min. 2 litry wody dziennie.

Creapure – najczystsza forma kreatyny!!!!!!!!!

Wiele osób uważa, że każda kreatyna dostępna na rynku jest taka sama, przecież wygląda i smakuje tak samo. Rzeczywiście każdy monohydrat będzie miał tą samą formę, czystego, białego proszku, ale niestety niektóre z nich mogą zawierać szkodliwe zanieczyszczenia.

Najważniejszą kwestią podczas wyboru produktu jest pewność, że to co zamierzamy kupić zostało w 100% przebadane. Obchodzenie się z surowcem oraz warunki produkcji są głównymi czynnikami określającymi jakość kreatyny. Niższej jakości surowiec lub zbyt szybka produkcja (krystalizacja) zwiększają poziom zawartości zanieczyszczeń w kreatynie. W tańszych wersjach suplementu znajdziemy większe ilości: Kreatyniny, cyjanoguanidyny, hydrotriazyny, sodu.

 •  Kreatynina – nie jest szkodliwa dla organizmu, ale nie posiada żadnych korzystnych właściwości.
 •  Cyjanoguanidyna- jest to substancja, z której może powstać w żołądku toksyczny cyjanowodór
 •  Hydrotriazyna – używa się w związkach do zwalczania chwastów
 •  Sód – powoduje zatrzymywanie wody w organizmie

 

Kreatyna Creapure spełnia wszystkie ścisłe normy oraz wymagania, podlega wielu testom pod kątem czystości przy użyciu wysokociśnieniowej chromatotrafii cieczowej. Dlatego w produkcie oznaczonym znaczkiem Creapure nie znajdziemy tego typu zanieczyszczeń.
Przeprowadzono ponad 50 badań klinicznych, które potwierdziły najwyższą jakość kreatyny oraz jej czystość.

Wprowadzenie kreatyny Creapure do swojej suplementacji może spowodować:

 •  Wzrost siły i wytrzymałości,
 •  poprawa osiągów przy treningu interwałowym, krótkich sprintach,
 •  zwiększenie czystej masy mięśniowej
 •  zwiększenie powtórzeń w serii.


Co jeszcze daje nam suplementacji kreatyną?

 •  Lepsza wydajność mózgu- Badania przeprowadzone przez japońskich badaczy z 2002r, którzy przeprowadzili doświadczenia na ludziach dowodzą, że suplementacja kreatyną zwiększa zawartość kreatyny w ludzkim mózgu, co przekłada się na poprawę jego metabolizmu, z czym wiąże się szybsze funkcjonowanie mózgu oraz pamięci.

 •  Idealna dla wegetarian oraz wegan – kreatyna występuje w mięsie oraz rybach, przez co osoby unikające tych produktów mają zdecydowanie mniejszy poziom kreatyny we krwi. Dzięki suplementacji jej poziom znacznie wzrasta co przekłada się na poprawę siły mięśni oraz wyników sportowych.

 •  Wpływa na mocne kości – Wspomaga wzrost i przeżywalność komórek, które tworzą układ kostny.
 •  Ma zastosowanie u osób w trakcie rehabilitacji, usztywnienie części ciała doprowadza do zmniejszenia masy i siły mięśniowej. Przyjmowanie kreatyny zmniejszy degradację mięśni oraz pozwoli szybciej wrócić do sprawności.


Produkcja Creapure odbywa się w Niemczech i podlega ona najsurowszym normom tym samym co produkty farmaceutyczne. Cały proces produkcji jest stale monitorowany i każdy poszczególny etap jest szczegółowo dokumentowany. Dzięki temu otrzymujesz w 100% bezpieczny i czysty suplement.
Nie daj się oszukać tanim producentom, w przypadku kreatyny jakość ma ogromne znaczenie.