Kreatyna – brać czy nie brać?

Kreatyna – brać czy nie brać?

Kreatyna – brać czy nie brać?
Trener personalny Krzysztof Kryj - ambasador IRONMAXX Polska dostawał od Was bardzo wiele pytań dotyczących kreatyny i dlatego na wszystkie Wasze pytania odpowiada:

W ostatnim czasie otrzymuję dużo zapytań jak i po co, i czy przy odchudzaniu kreatyna jest dobra, bo przecież zatrzymuje ona wodę itd. 

Co ciekawe, kreatyna w sporcie występuje jako suplement od około 1920 roku, a naukowcy ciągle zmieniali jego zastosowanie i właściwości. Jednak od kilku lat badania zostały jednoznacznie potwierdzone i doszli w tej sprawie do porozumienia. Dlatego wymienię kilka zalet kreatyny, które udowodnią, że warto suplementować się i w okresie masowym ale także podczas odchudzania, kiedy to nasz organizm znajduje się pod wpływem deficytu kalorycznego, a co za tym idzie jest mniej skłonny do wysiłku ze względu choćby na mniejsze ilości węglowodanów.

Dzięki kreatynie otrzymamy zastrzyk energiiZobaczcie sami kreatyna:
1.To związek zbudowany z cząstek białek pochodzenia tkanki mięśniowej przechowywany w postaci fosfokreatyny i kreatyny. 
2.Powoduje przyrost siły - kreatyna wspomaga rozpad węglowodanów w mięśniach , co pozwala na wykorzystanie dodatkowej energii – czyli:
- Mając więcej siły możemy więcej kilogramów np. wycisnąć, co zwiększa naszą beztłuszczową masę mięśniową 
- Mając więcej siły możemy także wykonać więcej powtórzeń co spowoduje przyspieszenie metabolizmu , spalanie tkanki tłuszczowej wspomagając deficyt kaloryczny. 
3.Przyspiesza regenerację , redukuje zakwaszenie mięśni i reguluje poziom PH.
4.Nie powoduje skutków ubocznych oraz nie ma możliwości jej przedawkowania. W nielicznych przypadkach przy nadwyżce kreatyny możliwe są jedynie rozstroje żołądkowe.Chyba sami widzicie, że nie warto kupować wynalazków gdyż kreatyna jest wartościowym suplementem, sama w sobie jest „cudem” natury, pamiętając oczywiście, że w parze z nią musi iść dietaDAWKOWANIE:
0,3gr/kg masy ciała dziennie monohydratu kreatyny czyli ok 15-30g na dobę biorąc pod uwagę masę ciała.Dawkę należy podzielić na 3 :
30 min przed treningiem
w połowie treningu
po treningu
W dni nietreningowe: rano na czczo oraz 20 min przed obiadem.Pamiętaj w okolicach dawkowania unikaj tłuszczy w posiłkach. 
Wspomnę także, że w naturze kreatyna występuje w rybach i czerwonych mięsach od 3-5gr na 1g potrawy.Myślę, że w prosty , czytelny sposób wypośrodkowałem informacje na temat kreatyny nie zanudzając Was o rozpadach ATP do ADP itd. 
Pamiętajcie suplementy to tylko uzupełnienie naszej diety.Do następnego BEZ WYMÓWEK
Wasz Trener