Nowy Phytochem Witamina D3 – 200 tabletek Zobacz większe

Phytochem Witamina D3 – 200 tabletek

Nowy produkt

Witamina D, a dokładniej witamina d3 pełni w organizmie ludzkim bardzo wiele ważnych funkcji.

Więcej szczegółów

60,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

System płatności
System płatności
Witamina D, a dokładniej witamina d3 pełni w organizmie ludzkim bardzo wiele ważnych funkcji. To jej obecności zawdzięczamy zdrowie naszych zębów, mocne i odporne na złamania kości, dobre funkcjonowanie układu krwionośnego i wiele więcej, dzięki czemu możemy czuć się lepiej każdego dnia. Ale co dzieje się, kiedy w naszym organizmie brak witaminy d? Jak zaradzić takiej sytuacji?

Witamina D – właściwości:
Rola witaminy D w zachowaniu dobrego zdrowia w każdym wieku jest ogromna. Odpowiedzialna jest między innymi za absorpcję wapnia i fosforu z komórek, zapobieganie usuwania wapnia z organizmu, a przez to za wzmacnianie kości oraz zębów. Wspomaga także układ odpornościowy i chroni przed rozwojem niektórych nowotworów. Poza tym, dzięki jej obecności możliwe jest utrzymanie odpowiedniego stężenia we krwi kolejnego ważnego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu hormonu, jakim jest kalcytriol, odpowiedzialny za włączanie i wyłączanie genów.

Witamina D - skutki niedoboru
Niedostateczna ilość tej witaminy przyczynia się do rozwoju krzywicy u małych dzieci, a u dorosłych do osteoporozy i tzw. osteomalacji, która jest właściwie tym samym co krzywica – rozmiękaniem kości. Poza tym słabnie siła mięśni, w związku z tym mogą się pojawiać problemy z chodzeniem, a prawie zawsze występują bolesne kurcze.
Ponadto niedobór witaminy D zwiększa ryzyko rozwoju otyłości, chorób układu krążenia (szczególnie nadciśnienia tętniczego), cukrzycy, chorób zapalnych, autoimmunologicznych (np. stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń) oraz nowotworów (piersi, prostaty, jelita grubego). Niedobór witaminy D może także przyśpieszyć proces starzenia.

Z kolei niedobór witaminy D w czasie życia płodowego może doprowadzić do zaburzenia rozwoju mózgu dziecka i być przyczyną trwałego uszkodzenia funkcji mózgowych, przez co zwiększa ryzyko wystąpienia schizofrenii czy autyzmu.

Składniki:
Fosforan dwuwapniowy, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropylometyloceluloza, maltodekstryna, kroskarmeloza, dwutlenek krzemu, środki przeciw zbrylaniu się: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, do powlekania (dwutlenek tytanu, hydroksypropyloceluloza, alkohol poliwinylowy, glikol polietylenowy 4000, polidekstrozę, talk).Zawartość

w 100 g

w 1 Tabletce

% NRV

Witamina D3

16,1 g

1.000 i.U.

500%

Stosowanie : 1 tabletka dziennie podczas posiłku z dużą ilością płynów

Napisz opinię

Phytochem Witamina D3 – 200 tabletek

Phytochem Witamina D3 – 200 tabletek

Witamina D, a dokładniej witamina d3 pełni w organizmie ludzkim bardzo wiele ważnych funkcji.

30 innych produktów w tej samej kategorii: