Nowy Performance Recovery BCAA-G 500g Zobacz większe

Performance Recovery BCAA-G 500g

Nowy produkt

Recovery BCAA to produkt zawierający farmaceutycznej jakości aminokwasy rozgałęzione BCAA (Leucyne, izoleucynę, walinę) w proporcja 4-2-2 o dużym stopniu zmikronizowania, wzbogacone o l-glutaminę.

Mikronizowane aminokwasy zawierają wolne formy L-leucynę, L-izoleucynę, L-Walinę, które nie wymagają trawienia i są szybko wchłaniane do krwiobiegu.

Więcej szczegółów

125,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

System płatności
System płatności

Recovery BCAA to produkt zawierający farmaceutycznej jakości aminokwasy rozgałęzione BCAA (Leucyne, izoleucynę, walinę) o dużym stopniu zmikronizowania, wzbogacone o l-glutaminę. Mikronizowane aminokwasy zawierają wolne formy L-leucynę, L-izoleucynę, L-Walinę, które nie wymagają trawienia i są szybko wchłaniane do krwiobiegu. W krótkim czasie podnoszą stężenie aminokwasów w znacznie większym stopniu i szybciej niż aminokwasy rozgałęzione  dostarczone w formie peptydów związanych, jak np. w odżywce wysokobiałkowej.

Aminokwasy BCAA stanowią około 33% składu białek mięśniowych.  Są tą aminokwasy egzogenne, które sportowcy powinni dostarczać organizmowi z pożywieniem, bądź poprzez wzbogaceniem dziennych racji żywieniowych suplementami diety, gdyż ludzki organizm nie jest w stanie we własnym zakresie sam ich wytworzyć.

L-leucyna – najistotniejszy w grupie aminokwasów rozgałęzionych, wykazuje silne działanie anaboliczne, oddziałuje na specyficzne kinazy (mTOR) inicjując w ten sposób syntezę białek mięśniowych i tempo przebiegu tego procesu.. Stanowi alternatywne źródło energii, w procesie glukoneogenezy, aminokwasy zostają zamienione w wątrobie w paliwo dla mięśni – glikogen. Ponadto wpływa na odsunięcie w czasie zmęczenie Ośrodkowego Układu Nerwowego, dzięki swojej konkurencyjności w przenikaniu bariery krew-mózg, z „f” tryptofanem – prekursorem serotoniny.

L-izoleucyna – jest niezbędna w procesie syntezy białek, w tym hemoglobiny. Chroni mięsnie przed rozpadem w czasie wysiłku fizycznego, stanowi alternatywne źródło energii w przypadku niedoborów glukozy. Ma zdolność do regulowania poziomu cukru we krwi, poziomu energii oraz usuwa toksyczny amoniak z organizmu.

L-Walina – bierze udział w syntezie białek mięśniowych, zużywana jest w procesach energetycznych w czasie wyczerpującego wysiłku fizycznego. Walina dodatkowo wspiera układ immunologiczny, prawidłową prace układy nerwowego oraz utrzymania równowagi hormonalnej – wpływa bo wiem na poziom hormonu wzrostu.

L-Glutamina jest najczęściej występującym w mięśniach człowieka aminokwasem (około 60% wszystkich aminokwasów), ale może się zdarzyć, że organizm nie może go wytworzyć w wystarczającej ilości. Badania naukowe potwierdzają, że L-Glutamina jest najważniejszym aminokwasem potrzebnym do syntezy białka dla człowieka.

Performance Recovery BAA-G cechuje wysoka rozpuszczalność oraz mocne oddziaływanie na organizm.

Wartości odżywcze

 / 100g

 / 10g (1 porcja)

Wartość energetyczna

373 kcal/ 1586 kJ

37 kcal /
159 kJ

Tłuszcze

1,5 g

0,15 g

W tym nasycone kw. tł.

0,4 g

0,04 g

Węglowodany

31 g

3,1 g

W tym cukry

0,5 g

0,05 g

Błonnik

0,2 g

0,02 g

Białko

53,5 g

5,4 g

Sól

0,02 g

0,004BCAA

10g
(1 porcja)

*Leucyna

4000 mg

*Izoleucyna

2000 mg

*Walina

2000 mg

Glutamina

500 mgSkład: Proszek BCAA (81,6%), (​​leucyna, izoleucyna, walina, emulgator (lecytyna sojowa)), kwas żywnościowy (kwas cytrynowy), aromat pomarańczowy, glutamina (5%), środki słodzące (aspartam i acesulfam-K).

BCAA – smak Cola

Wartości Odżywcze

/100g

/10g ( 1porcja)

Wartość Energetyczna

320kcal/1380kJ

32kcal/140kJ

Tłuszcze

1,3g

0,13g

W tym kwasy tł. nasycone

0,4g

0,04g

Węglowodany

26g

2,6g

W tym cukry

0,1g

0,01g

Błonnik

0,2g

0,02g

Białko

49g

4,9g

Sól

2,4g

0,24g

 

Składniki Aktywne

10g ( 1porcja)

BCAA w tym:

7400mg

L-Leucyna

3700mg

L-Izoleucyna

1850mg

L-Walina

1850mg

Glutamina

460mg


Skład:
proszek BCAA ( 74%) (Leucyna, Izoleucyna, Walina, emulgator: lecytyna sojowa), regulator kwasowości: kwas cytrynowy, aromat cola, glutamina (4,6%), substancje słodzące ( aspartam i acesulfam K)Sugerowane stosowanie.

W zależności od masy ciała stosuj 1g/10 kg m.c. w dawce dzielonej około treningowo. (np. dla 80kg mężczyzny 8g BCAA, podzielone na 4 g przed treningiem i 4 g po treningu). W czasie redukcji warto spożyć dodatkową porcję rano na czczo.

ENCSPORT RADZI

- Nie stosuj BCAA przed snem, ponieważ możesz mieć kłopoty z zasypianiem. Zawarte w nim aminokwasy, konkurują z l-tryptofanem o przenikanie bariery krew-mózg. L-tryptofan jest prekursorem serotoniny, ważnego neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za regulację snu.

- W czasie budowy masy mięśniowej, wzmocnij swój proteinowy shake o dodatkową porcję BCAA po treningu siłowym. Dodatkowo porcja leucyny zapewni odpowiednią odpowiedź anaboliczną organizmu poprzez aktywację kinazy mTor. Naszym zdaniem optymalny po treningowy shake to - mieszanka pełnowartościowego białka i węglowodanów, dodatkowej porcji BCAA, 5g kreatyny, 3-4 beta alaniny oraz 250 mg magnezu.

- W czasie redukcji spożyj porcję BCAA rano na czczo, organizm odczyta to jako sygnał utraty mięśni. Żeby je chronić, od razu przestawia się na wykorzystywanie tłuszczu jako źródła energii. W praktyce oznacza to ochronę tkanki mięśniowej, a wspomaganie utraty zbędnej tkanki tłuszczowej.

Napisz opinię

Performance Recovery BCAA-G 500g

Performance Recovery BCAA-G 500g

Recovery BCAA to produkt zawierający farmaceutycznej jakości aminokwasy rozgałęzione BCAA (Leucyne, izoleucynę, walinę) w proporcja 4-2-2 o dużym stopniu zmikronizowania, wzbogacone o l-glutaminę.

Mikronizowane aminokwasy zawierają wolne formy L-leucynę, L-izoleucynę, L-Walinę, które nie wymagają trawienia i są szybko wchłaniane do krwiobiegu.

30 innych produktów w tej samej kategorii: